| Sensor Type | Vanadium oxide uncooled focal plane detector |
| Thermal Sensor | 640×512, 12µm, <18mK NETD |
| Objective Lens | 50mm f1.0 |
| Frame Rate | 50 Hz |
| Field of View | H: 8.7°; V: 6.98° |
| Thermal Focus Control | Manual |
| Detection Range | 2600 m |
| Magnification | 2.78x |
| Display | 0.41″ OLED |
| Colour Palettes | 6 (white hot/black hot/iron red/alarm/emerald/amber) |
| Digital Zoom | 1, 2, 4, 8x |
| Uniformity Correction | Auto; Manual |
| Wi-Fi | Yes |
| Hot Spot Tracking | Yes |
| PiP (Picture in Picture) | Yes |
| Recoil-activated Recording | Yes |
| Storage | 64 GB built-in |
| Power Supply | 5 VDC/2 A, USB Type-C |
| Battery Type | Two rechargeable Lithium batteries (internal) and one replaceable CR123A (external) |
| Battery Capacity | 6,400 mAh (internal) |
| >Battery Life | Up to 11 hours (depending on temperature) |
| Environmental Protection | IP67 |
| Product Dimensions | 420.5 x 77.5 x 74 mm (L × W × H) |
| Packaging Dimensions | 495 x 154 x 132 mm (L × W × H) |
| Net Weight | ≤957g (1.88 lb) |
Nog geen beoordelingen
Wat vind je van het artikel?